פורת שירותי רפואה

למידע וזימון תור מהיר התקשרו עכשיו או שלחו הודעה

המכון לבדיקות EMG בשרון – ד"ר רון דבי

כדאי לדעת – אבחון מהיר ומקצועי של בדיקת EMG על ידי מומחה מוביל בתחום, הינו בעל חשיבות רבה באיתור הבעיה הרפואית ומתן מענה מדויק.

בדיקת EMG הינה בדיקה להולכה עצבית אשר מודדת את תגובת השריר או הפעילות החשמלית שמתרחשת בו בתגובה לגירוי של עצב המעצבב שריר מסויים. הבדיקה מתבצעת במכון מקצועי ומסייעת לאיתור של מחלות הפוגעות בשרירים. בדיקת זו מבוצעת במגוון בעיות קליניות הנגרמות ממחלות שמקורן בעצב, בשריר, וכן  בחיבור בין העצב לשריר.

בדיקת EMG, או בשמה המלא אלקטרומיוגרפיה, הינה בדיקה הבודקת פעילות חשמלית של מערכת השרירים ושל העצבים המפעילים שרירים אלו. וכמו כן היא בודקת את מעבר האות החשמלי בצומת שבין העצב והשריר. 

במכון EMG בשרון נערכת בדיקה אלקטרודיאגנוסטית קלינית המאפשרת לבדוק תכונות פיזיולוגיות של השריר ושל מערכת העצבים ההיקפיים. המטרה הראשונית של האבחון האלקטרופיזיולוגי היא לקבוע את מיקום הפגיעה העצבית. במכון לEMG בשרון מבוצעת הבדיקה על ידי רופא מומחה ובפיקוח וייעוץ מקצועי של  ד”ר רון דבי מנהל המחלקה הנוירולוגית בבית החולים וולפסון, מבכירי הרופאים בישראל בתחום הטיפול במחלות עצביות היקפיות ומחלות שרירים.

במכון לבדיקות EMG בשרון קיימת זמינות גבוהה בקביעת תורים וניתן לבצע אבחון מקיף ומעמיק  על ידי שתי בדיקות נפרדות:
א. בדיקת הולכה עצבית : NCT- nerve conduction tests
ב. בדיקה EMG (בדיקת השרירים electromyography – EMG )

לרוב כוללים במונח בדיקות EMG את שתי הבדיקות – בדיקת הולכה עצבית ובדיקת השרירים, דהיינו EMG, אולם יש להבחין בין שתי הבדיקות: הראשונה, בדיקת הולכה עצבית – משמשת להערכת תפקוד העצבים והשנייה, בדיקות EMG, עבור בדיקת השרירים.

שתי הבדיקות משלימות זו את זו זו, אולם לא תמיד יש הכרח לבצע את שתיהן. כשהבעיה עצבית, לעיתים קרובות יש לבצע את שתי הבדיקות: בדיקה הולכה עצבית ו-EMG – וזאת משום שפגיעות בעצבים עלולות לגרום לשינויים בשרירים, אשר ניתנים להערכה בבדיקת הEMG. אולם כאשר מדובר במחלות שריר ראשוניות, לא תמיד יש הכרח בבדיקת ההולכה העצבית, בדיקת הEMG בלבד עשויה להספיק, וזאת מפני שההולכה בעצבים, אינה נפגעת בעקבות מחלות של השרירים.

במכון EMG בשרון רופאים מהבכירים בישראל לאבחון מהיר ומדוייק.

למידע נוסף על הרופאים שלנו.

מכון EMG בשרון – מכון פרטי EMG – בדיקת EMG – בדיקת מוליכות עצבית – בדיקת NCT – בדיקת NCV – ד”ר דבי רון – ד”ר רון דבי נוירולוג – מכון ד”ר רון דבי EMG – מכון EMG כפר סבא – מומחה ל EMG – נוירולוג מומחה –  נוירולוג EMG – EMG אסותא – EMG הרצליה מדיקל סנטר – EMG בלינסון – בדיקת מחלה עצבית – בדיקת מחלת שרירים – הולכה חשמלית בעצבים.

למידע וזימון תור מהיר התקשרו עכשיו או שלחו הודעה

EMG
NCT